Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Адебајо го „почести“ Леброн со „банана“, Розир со звукот на сирената му пресуди на Голден Стејт (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Шесте мечеви во НБА лигата донесоа две победи на домашните и дури четири на гостинските екипи. На овие средби воедно имаше и специјални моменти, а оние најдобрите се најдоа на Топ листата.

Има 10 супер акции, индивидуални потези, оние најатрактивни се дело на Адебајо од Хит со неговата „банана“ против Леброн како и бекот на Шарлот, Розир кој со тројка му пресуди на Голден Стејт.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни