Поврзете се со нас

НБА

НБА тимовите им се враќаат на тренинзите

Објавено

на

Дел од НБА клубовите ќе ги отворат своите тренинг центри и ќе им се вратат на своите активности информира реномираниот „И-Ес-Пи-Ен“.

Според нивните извори Денвер Нагетс, Кливленд Кавалирс и Портланд Трејл Блејзерс во текот на утрешниот ден ќе ги отворат салите, додека пак некои други екипи тоа ќе го направат во текот на наредната седмица.

Ова значи дека за првпат по пауза од два месеци тренинг центрите ќе бидат отворени, ама ќе има огрраничувања, запазување на сите мерки поради коронавирусот.

На главните тренери нема да им биде дозволено да учествуват, ниту гледааат како играчите вежбаат, поточно тоа засега ќе го прават асистентите.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни