Поврзете се со нас

НБА

НБА ги објави кандидатите за личните признанија, познато кој ќе се бори за МВП наградата

Објавено

на

blank

Во текот на вчерашниот ден од НБА го објавија списокот на кандидати за индивидуалните награди кои ќе се доделуваат за сезоната што изминува.

Многумина го чекаа редоследот за тоа кои играчи ќе се борат за најпрестижната, МВП награда.

Сега конечно го добија одговорот и познато е дека за престижното индивидуално признание ќе се борат тројца кошаркар и тоа, Јанис Адетокумбо, Леброн Џејмс и Џејмс Харден.

Минатата сезона ова признание замина во рацете на Адетокумбо кој е номиниран и за најдобар дефанзивен играч во друштво на Ентони Дејвис и Руди Гобер.

Во категоријата „Играч кој најмногу напредувал“ има место за Лука Дончиќ, Бам Адебајо и Брендон Инграм, додека за наградата за најдобар тренер на сезоната ќе се борат Мајк Буденхолзер, Бил Донован и Ник Нурс.

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни