Поврзете се со нас

Балкан

Навивачите на Задар му пееја на Мекиќ: Излези момче право на тераса…(ВИДЕО)

Објавено

на

foto:www.facebook.com/kkzadar

Адем Мекиќ со екипата на Задар се израдува на пехарот во најсилниот хрватски кошаркарски шампионат и тоа откако во финалната плејоф серија беше совладана екипата на Сплит со 3-2.

Мекиќ и Задар ја добија „мајсторката“ и повторно станаа шампиони на Хрватска

Со ова Задар потврди дека е најдобар тим во Хрватска во овој момент, поточно ја потврди доминацијата затоа што претходно беше освоен и Купот.

Овие резултати донесоа голема радост кај навивачите кои на прославата го изненадија Мекиќ и почнаа да ја пеат неофицијалната македонска спортска химна „Излези момче право на тераса…

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни