Навивачите на Виртус го пречекаа новиот миленик: Теодосиќ ја крена Болоња на нозе (Видео)

teodosic

Еден од најдобрите европски плејмејкери, Милош Теодосиќ помалку и изненадувачки одлучи неговиот нов клуб да биде италијанскиот прволигаш Виртис Болоња, а кога ова значи за навивачите доволно говори нивната денешна реакција и пречекот на Србинот на аеродромот Маркони.

Голем број на фанови се собраа за Теодосиќ за кого ова ќе биде прво искутво на Апенините. Инаку официјалната промоција во новата средина ќе ја има на 17 јули.

Facebook Коментари