Поврзете се со нас

Англија

Навивачите на Њукасл со еден потег го истролаа Јунајтед (ФОТО)

Објавено

на

foto: twitter.com/NUFC

Њукасл не успеа да оствари позитивен резултат на вчерашното гостување во Манчестер Јунајтед иако постигна два гола против домашниот состав.

Избраниците на Еди Гау дури трипати ја вадеа топката од својата мрежа што беше клучно за тоа да со празни раце си заминат од „Олд Трафорд“.

Но без разлика на овој резултат дел од навивачите на Њукасл станаа вистински хит на социјалните мрежи и тоа со еден нивен потег. Познато е дека на претходниот дуел на Јунајтед со Арсенал видовме вистински водопад на театарот на соништата, па гостинските навивачи одлучија да се појават со наочари за пливање.

Сеир во Англија за неверојатните сцени од театарот на соништата: „Олд Трафорд“ стана најмодерен водопад во светот (Видео)

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни