Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Навивачите на Милан го „поздравија“ Донарума: Летаа банкноти со ликот на Италијанецот (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/CBSSportsGolazo

Милан и Пари Сен Жермен го играат својот меч од Лигата на шампионите, а домашните навивачи како што најавија на специјален начин го дочекаа некогашниот миленик Џанлуиџи Донарума кој сега е дел од францускиот првак.

Донарума немаше најдобра разделба со „росонерите“, поточно откако му заврши договорот се пресели во ПСЖ, потег кој никогаш не му го простија фановите.

Беа изработени банкноти со ликот Италијанецот, пари „Доларума“ на кои пишува „платеник“ и го има бројот 71 кој важи како број кој има значање на човек без вредност.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни