Поврзете се со нас

НБА

Навивачите на Денвер брутално ја истролаа големата НБА ѕвезда: Исчезната личност (Фото)

Објавено

на

foto: https://twitter.com/NBATV

Никола Јокиќ стигна до 29-от трипл-дабл оваа сезона и го водеше Денвер до нова победа, овојпат извојувана над тимот над Филаделфија кој беше значително ослабен во „Бол арената“.

Најголемата ѕвезда Џоел Ембид отпадна од комбинација во последен момент и не се стави на располагање на Док Риверс, а поради неговото минато со Денвер во изминатите четири години, навивачите на Денвер се погрижија за брутален сеир.

Случајно или не, Ембид очигледно избегнува дуели со Јокиќ кога натпреварите се играат во Денвер, бидејќи ова е четврта година по ред на која најдобриот играч на Филаделфија не се појавува во овој град.

Ембид последно има играно против Нагетси на нивни терен во 2019-та година, па тоа им послужи на навивачите на Денвер да го оценат Џоел како „исчезната личност“.

– Нема МВП трофеи, не бил стартер на Ол-стар меч, висок. Последен пат виден во Денвер во 2019-та година….

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни