Поврзете се со нас

Англија

Навивачите на Арсенал сакаа да му направат проблем на Сити, но се посрамотија за сите пари (ВИДЕО)

Објавено

на

Манчестер Сити вечерва игра клучен меч со Тотенхем во Премиер лигата, меч на кој се освен победа ќе биде разочарување и тешок удар за „граѓаните“ во битката за титулата со оглед на тоа што ќе остане уште едно коло до крајот, односно со еден таков резултат ќе му ја препуштат лидерската позиција на Арсенал.

Ова добро го знаат навибачите на „топчиите“, па дел од нив се обидоа да му направат проблем на шампионот, поточно рано утрово приредија пиротехничко шоу пред хотелот во кој наводно е сместена делегацијата, тимот од „Итихад“ се со цел да им го нарушат сонот.

Тој нивен план доживеа колапс, поточно има маана од проста причина што тука не бил сместен Сити или поточно тој рано сабајлево отпатувал за Лондон. Ултрасите на Арсенал дефинитивно се посрамотија со овој потег

Средбата Тотенхем-Сити е закажана за 21 часот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни