Поврзете се со нас

Европски купови

Навивачите грмеа на трибини, ѕвездата на Партизан од тетратка ја читаше клупската химна (ВИДЕО)

Објавено

на

Кошаркарите на Партизан во еден неизвесен, драматичен меч славеа над Хувентуд со 68-67 во мечот од третото коло во Еврокупот.

Комична сцена: Обрадовиќ бараше фломастер, помошникот заглави и го изнервира тренерот на Партизан (ВИДЕО)

Херој на теренот беше Кевин Пантер кој кога се решавеше натпреварот даде четири важни поени, а особено клучни беа оние на 4 секунди до крајот. Меѓутоа освен бекот одличен беше и центарот Зек Ледеј кој беше автор на 13 поени и 6 скока, но воедно Американецот имаше и потег со кој ги „купи“ сите навивачи на „црно-белите“.

Имено додека фановите грмеа на трибините со пеење на клупската химна тој на клупата се обидуваше да ги следи, пее со читање на текстот од тетратка.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни