Поврзете се со нас

Свет

Навивачите го кажаа своето: Магијата на Димитријевиќ против Барселона е потег на сезоната во АЦБ лигата (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Мајсторијата на Ненад Димитријевиќ против Барселона е прогласена за потег на сезоната во АЦБ лигата од страна на навивачите на Хувентуд.

Фановите на клубот од Бадалона имаа можност да гласааа и го изберат најдобриот момент, ситуација во оваа кампања, а најголем број на гласови доби токму Димитријевиќ со бравурата против Барселона кога го измести Американецот, Малком Дилејни.

Во таа средба од регуларниот дел Нено тргна во контра и изведе магија по која навивачите се фаќаа за глава.

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни