Поврзете се со нас

Велосипедизам

Навивач со транспарент предизвика хаос на првата етапа на „Тур де Франс“ (ВИДЕО)

Објавено

на

Жулијан Алафилип успеа да слави на првата етапа на најголемата велосипедска трка на светот „Тур де Франс“, но оваа победа на Французинот остана на сенка во инцидентот, хаосот што го предизвика еден фан кај патеката.

Имено несовесниот навивач излезе со транспарент на патеката, транспарент на кој налета велосипедистот Тони Мартин по што падна и со оглед на тоа што групата беше блиску по него се срушија и многу негово колеги.

Вистински хаос кој настана поради знак, парола во која се однесува на баба и дедо.

-„Allez Opi-Omi“, „Напред дедо и баба“

По овој инцидент се огласија организаторите кои порачаа:

-Драго ни е што имам публика покрај патот на Тур Де Франс. Ама за да може турнејата да биде успешна, почитувајте ја безбедноста на возачите! Не ризикувајте сè за фотографија или да бидете на телевизија, се велика во пораката.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни