Навивач на Звезда го критикуваше Антиќ на Твитер, па доби директен одговор од Перо (Фото)

pero radost

Перо Антиќ ги воодушеви фановите на Црвена Звезда на својот прв натпревар во АБА лигата, но денеска не настапи на гостувањето против Олимпија.

Македонскиот кошаркар очигледно се уште не е добро физички подготвен и неговиот тренер не сака да ризикува во непотребни ситуации, но ваквата ситуација испровоцира еден навивач на „црвено-белите“ кој на Твитер го критикуваше Антиќ, а потоа доби директен одговор од Антиќ.

pero-tvit

Facebook Коментари