Навивач на ПСЖ го запалил турското знаме, фановите на Галатасарај сред Париз го соблекле гол и го претепале (Видео)

navivac

Екипата на ПСЖ на убедлив начин салвеше на вчерашниот натпревар против Галатасарај со 5:0 и ја завери првата позиција на табелата од каде ќе го чека ривалот за осминафиналето.

На улиците во Пари з пред почетокот на натпреварот владеел вистински хаос откако во конфликт влегле навивачите на двата клуба.

На интернет просторот кружат фотографии и видеа од навивач кој лежи гол и претепан на еден од тротоарите, а се верува дека тој е фан на ПСЖ кој претходно го запалил турското знаме. Фановите на Галатасарај толку се налутиле што сред Париз го слекле до гола кожа и добро го претепале.

Facebook Коментари