Поврзете се со нас

Свет

Навивач го истетовира Меси на целиот грб, Аргентинецот даде зелено светло и му се потпиша (ВИДЕО)

Објавено

на

Големите фудбалски ѕвезди имаат голем број на фанови, а таков дефинитивно е случајот со Лионел Меси.

Има многу навивачи кои прават спефични работи за нивните идоли, луѓето на кои им се воодушевуваат, па така Бразилец Игор го истетовирал Меси на целиот негов грб или поточно се работи за епската прослава за напаѓачот на Барселона за голот за победа против Реал Мадрид на „Сантијаго Бернабеу“.

Сликата на Игор со тетоважата стигна и до Меси кој беше воодушевен од истата и истакна дека ќе му биде драго ако може да се потпише на истата.

На крајот дојде до средба меѓу Лео и навивачот по што под тетоважата Игор доби потпис од еден од најдобрите фудбалери ан сите времиња.

-Нема да се бањам додека повторно не се истетовирам, -порача Бразилецот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни