Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Навас: Подготвени сме за титулата во ЛШ

Објавено

на

blank

Искусниот Кејлор Навас верува дека тој и неговите соиграчи од Пари Сен Жермен имаат се што е потребно за да ја освојат титулата во Лигата на шампионите.

„Светците“ во изминативе години постојано лесно, рутински ја минува групната фаза, меѓутоа паѓа во елиминациските борби со тоа што во оваа веќе обезбеди билет за четвртфиналето и тоа откако со 3-2 беа подобри од Борусија Дортмунд.

-Знам дека ЛШ е тешка, ама не е невозможно. Ние сме подготвени за борба за ова натпреварување. Ги знам соиграчите и тие се супер мотивирани. Напорно работат во домашни услови затоа што знаеме колку е важно ова натреварување, за тимот, клубот, навивачите. Ја знаеме нашата одговорност, -истакна Навас.

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни