Поврзете се со нас

Европски првенства

Натрапник го прекина финалето на „Вембли“, стјуардите се намачија да го уловат (Видео)

Објавено

на

Силното обезбедување за финалето на Европското првенство не беше доволно да спречи натрапник и во финалето на теренот на „Вембли“.

Иако реализаторите на преносот не дозволија да биде виден од поширок аудиториум, присутните на финалето лесно го забележааа момчето кое успеа да создаде непријатна ситуација на теренот.

За да биде полесно детектиран од публиката му помогнаа и стјуардите, кои несмасно се обидуваа да го сопрат, а за тоа им требаше подолго време.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни