Поврзете се со нас

Балкан

Натхо го реши вечното дерби, Партизан ќе игра за нова титула во Купот на Србија (ВИДЕО)

Објавено

на

Фудбалерите на Партизан славеа над Црвена Звезда во големото дерби и обезбедија пласман во финалето на Купот на Србија.

„Црно-белите“ победија минимално со 1-0 со погодокот на Натхо во второто полувреме, погодок за кој голема заслуга имаше Садик кој предтходно си поигра со одбраната на Звезда. Ова за Партизан ќе биде нова шанса за титула во Купот, а за да дојде до тоа ќе мора да слави против Војводина која пак денеска беше подобра од Чукарички.

Финалето е закажано за 24 јуни.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни