Настрада капитенот: „Лудиот“ Обрадовиќ делеше шлаканици на тајм-аут (Видео)

obradovic samar

Екипата на Фенербахче денеска го претрпе првиот пораз во 2018 година и тоа во домашниот шампионат на гостувањето кај Банвит (63-61) кој е предводен од нашите Сашо Филиповски и Бобан Митев.

Резултатот и случувањата на теренот донесоа нервоза кај Фенербахче, па за време на еден тајм-аут тренерот Жељко Обрадовиќ му удри и шамар на капитенот Мелих Махмутоглу.

Facebook Коментари