Поврзете се со нас

Шпанија

Насри долови какви поволности уживал во Севилја: Можев да излегувам кога сакам, Сампаоли ми го чуваше кучето…

Објавено

на

Самир Насри забележа значителен пад во кариерата во последните неколку години и во овој момент добива и доста критики за индолентниот однос кој го има во Андерлехт, па реално може да се каже дека поранешниот француски репреезнтативец последните добри партии ги прикажа во Севилја.

Насри замина на позајмица во Севилја од Манчестер Сити во 2016-та година и имаше фантастичен однос со аргентинскиот стручњак Хорхе Сампаоли, за кого сега открива дека му овозможил разноразни поволности за да дојде во неговиот тим и го направи послен тимот од Андалузија.

Французинот мина само една година на „Санчес Писхуан“, но сега доловува дека навистина по добро ќе го памети периодот во Шпанија.

– Имав навистина пријателски однос со Сампаоли. Тој ми беше пријател, а не тренер. Морници ме лазеа кога ги слушав неговите говори во соблекувалната, иако не разбирав ништо шпански.

– Сампаоли ме сакаше до толку, што ми велеше дека можам да пијам, да излегувам, да правам што сакам, а дека тој ќе ме покрива пред клубот. Бараше само да бидам добар на теренот на крај од неделата, дури се задолжуваше и да ми го чува кучето. Беше навистина незаборавно искуство, – открива Насри.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни