Нашите асови автори на најтрактивните голови: Стоилов е број еден, Лазаров и Талески во Топ 5 (Видео)

kire lazarov vo skok vs CG

По завршувањето на мечевите во групите Ц и Д, Европската ракометна федерација го направи изборот на најдобрите и најубавите голови во оваа фаза.

Ако во групите А и Б автор на голот број еден беше дело на вардарецот Игор Карачиќ, тоа важи и за Ц и Д каде нашиот кружен напаѓач Стојанче Стоилов ги освои симпатиите со својата фантастична шрауба на средбата против Германија. Во Топ 5 е цепелинот меѓу Кирил Лазаров и Филип Талески од пресметката со Црна Гора.

Овде можете да ги погледнете овие мајстории.

Facebook Коментари