Поврзете се со нас

Балкан

Напаѓачот во елемент: Крстовски со два гола донесе победа за Домжале (ВИДЕО)

Објавено

на

Македонскиот напаѓач, Марио Крстовски постигна два гола во победата на Домжале над Радомље во првата лига на Словенија.

Крстовски има квалитетна прва сезона во дресот на Домжале, а доказ за тоа е дека веќе има пет погодоци во најсилната конкуренција во оваа земја со што е на третото место на листата на стрелци.

Првиот погодок на Марио беше вистински мајсторија, се ослободи од противникот и ја смести топката на посакуваното место. Вториот го даде на самиот старт на вториот дел и со тоа воедно го постави конечниот резултат од 3-0.

Домжале со 20 бода е на 6 место на прволигашката табела.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни