Поврзете се со нас

Македонија

Напаѓачот Спирковски ќе тресе мрежи за Пелистер

Објавено

на

foto: https://www.facebook.com/FC.PelisterBitola

Екипата на Пелистер обезбеди уште едно засилување за вториот дел од оваа натпреварувчка кампања, засилување кое доаѓа од Победа.

Се работи за напаѓачот Бојан Спиркоски кој своевремено беше најзаслужен за пласманот на Победа во првата лигата, односно даде 20 погодоци. Таква ефикасност сега се бара од него во Битола затоа што Пелистер има јасна цел, амбиција да влезе во најсилнатат домашна конкуренција.

.Спиркоски има играно и во Силекс, Брегалница а има интернационална кариера во Јихлава од Чешка.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни