Напаѓачот одличен и во кошарка: Несторовски „пука“ кошеви „без коски“ (Видео)

nestor gol

Македонија во наредниов период во Анталија ќе одигра два пријателски натпревари против Финска и Азербејџан, а пред истите, како загревање за предизвикот членовите на Палермо, Илија Несторовски и Александар Трајковски се испробаа на кошаркарски терен.

Тука популарниот „Нестор Гол“ покажа колку може да биде прицизен и погоди неколку слободни фрлања во низа „без коски“.

@nestoro30 vs @alextrajkovski8

A post shared by ФудбалскаФедерација-Македонија (@ffmacedonia) on

Facebook Коментари