Поврзете се со нас

Англија

Напаѓачот на Њукасл ја покажа новата насмевка откако си го „врати“ загубениот заб од пресметката со Арсенал (ФОТО+ВИДЕО)

Објавено

на

Екипата на Њукасл одигра максимално коректно, спортски и го победи Арсенал со 2-0 во последниот домашен меч за оваа сезона во Премиер лигата, меч кој за нив немаше никакво значење за разлика од гостите кои овој кикс може да скапо да ги чини и да останат без Лигата на шампионите во натпреварувачката 2022/2023.

Вајт (автогол) и Гимараеш им пресудија на „топчиите“ на средбата на „Сент Џејмс Парк“ која донесе и еден необичен момент, ситуацијата во која можевме да видиме како домашниот играч Калум Вилсон остана без заб и тоа точно оној во средина.

Тоа се случи во првиот дел, но Вилсон остана во игра и издржа до самиот крај кога беше заменет од Гајл во 94 минута. Калум не чекаше многу и веднаш одлучи да го реши новонастаниот проблем, па преку социјалните мрежи се пофали со новиот заб и новата насмевка.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни