Поврзете се со нас

Германија

Напаѓачот на Лајпциг пронајде „игла во сено“: Успеа да го „нокаутира“ камерманот на празен стадион (Видео)

Објавено

на

Лајпциг се спаси од сигурен пораз на мечот со Фрајбург благодарение на ВАР, бидејќи погодокот кој го постигна Кох во 93-та минута беше поништен поради милиметарски офсајд.

На крајот натпреварот заврши 1:1 и фаворитот се спаси од пораз, но од оваа средба ни пристигна и најкомичниот момент во првиот ден од рестартот на Бундеслигата.

Поради строгите правила и мерки кои се преземени поради коронавирусот, трибините се празни и нема публика на трибините, но дури и во моменти кога можат да се избројат присутните на теренот и околу него, Лукман успеа да пронајде „игла во сено“.

Напаѓачот на Лајцпиг испрати силен удар кон голот, но истиот заврши крај дирекот, или поточно во главата на еден од камерманите.

Секоја чест мајсторе…..

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни