Поврзете се со нас

Италија

Напаѓачот на Фиорентина се „распука“: Влаховиќ даде седум гола за едно полувреме (ВИДЕО)

Објавено

на

Тимот на Фиорентина имаше убедлива претстава на денешната контролка против Полиспортива Ц4 Фолињо, дуел на кој во центарот на вниманието беше напаѓачот Душан Влаховиќ.

Фаворитот славеше со 11-о, а повеќе од половина од погодоците беа дело на српскиот репрезентативец. Влаховиќ влезе во второто полувреме и за само 35 минути даде дури седум голови.

Со ова Душан само потврди дека е максимално спремен за престојните предизвици во новата сезона, но и дека не е случајно што за него има интерес од многу топ екипи од стариот континент.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни