Поврзете се со нас

Балкан

Напаѓачот донесе победа: Одличниот Бабунски го реши Левски (ВИДЕО)

Објавено

на

Македонскиот интернационалец, Дориан Бабунски донесе победа за неговиот Ботев Враца на денешниот меч против Левски во рамките на второто коло во првата лига на Бугарија.

Домаќините се изборија за триумф од 2-0, а двата гола беа дело на нашиот поранешен младински репрезентативец. Бабунски прво во 5 минута биеше неодбранливо со глава за да во 58 минута биде прецизен од 11 метри и тоа откако самиот се избори за пеналот.


Ова за Дориан се први голови во новата сезона, Ботев Враца по првите две рунди нема примено ниту еден погодок и има освоено 4 бода.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни