Најзгодниот спортист на ЗОИ 2018 доаѓа од САД: Настапува во боб санкање (Фото)

Lagnton Najzgoden

Американците го имаат најзгодниот спортист на Зимските Олимписки Игри во ПјонгЧАнг.

Неофицијално, тоа е Стивен Лангтон, натпреварувачот во боб санкање. Тој со објавените фотографии на социјалните мрежи, на кој плени со својот изглед, ги загреа женските срца.

Лангтон учествуваше и на Зимските Олимписки Игри во Сочи во 2014 година и успеа да се закити со два освоени сребрени медали,а во својата кариера покрај учество на олимпските игри, има освоено и две злата на светските шампионати во боб санкање.

 

 

Facebook Коментари