Поврзете се со нас

Свет

Најверните соиграчи на Роналдињо-неговите единаесет „мускетари“ (ФОТО)

Објавено

на

Бразилскиот мајстор Роналдињо ќе мора да реши одредени правни проблеми во Парагвај, ама без разлика што и да се случи неговото фудбалски богатство, магија ќе остане и ќе се памети и во иднина.

Роналдињо остави голема трага во европскиот фудбал, пред се носејќи го дресот на Барселона, клуб кој по неговото доаѓање почна да остварува позитивни резултати, поточно го отвори патот кон успесите кои каталонците дефинитивно ги имаат низ годините.

Кои се играчите кои му биле најверни на Бразилецот, односно со кого напаѓачот минал најмногу време, натпревари на теренот. Бритиански „Сан“ направи, состави интересен тим од овие во формација 4-3-3, а тој изгледа вака:

Голман: Виктор Валдес

Одбрана: Џанлука Ѕамброта, Карлес Пујол, Рафаел Маркез, Џовани Ван Бронхорст

Средина: Деко, Андрес Иниеста и Чави Ернандез

Напад: Самуел Ето, Лудовик Жили и Самуел Ето

 

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни