Поврзете се со нас

Германија

Најсмешните моменти во историјата на Бундеслигата: Кан даде гол со рака, Халанд доби специјален поздрав од навивачка…(ВИДЕО)

Објавено

на

Германската Бундеслига е една од најквалитетните фудбалски шампионати на светот, првенство во кое освен квалитетен, напаѓачки и отворен фудбал можат да се видат и некои необични ситуации, моменти низ годините, историјата.

Кога ќе се направи компилација од тие специфични моменти тоа е навистина посебно, па во наредните три минути уживајте во најсмешните ситуации во кои како главни актери се јавуваат асови како Кан, Халанд, Клинсман…

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни