Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Најслатко е кога е за Вардар: Триумфалната „We are the Champions“ во Келн (Видео)

Објавено

на

Македонскиот првак Вардар вторпат во својата клупска историја стана и европски шампион, а неверојатните два натпревара одиграни во Келн повторно го издигнаа на европскиот трон.

Подигнувањето на пехарот во „Ланксас“ арената беше пропратено со звуците на легендарната „We are the Champions“, која дефинитивно звучи најслатко кога е посветена на Вардар.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни