Поврзете се со нас

АТП

Најнезаборавните прослави во историјата: Тревата на Ѓоковиќ, солзите на Федерер…(ВИДЕО)

Објавено

на

Зад нас е уште едно издание на Вимблдон на кое најважните титули ги освоија Новак Ѓоковиќ и Ешли Барти.

Турнирот во Лондон е дефинитивно најрестижниот во светот на тенисот, па секоја сака да победи на Вимблдон.

Кога тука ќе се победи секогаш има посебни емоции, специфични моменти, па во продолжение погледнете ги најнезаборавните прослави во историјата…тревата на Ѓоковиќ, солзите на Федерер, големата среќа на Надал…

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни