Поврзете се со нас

Шпанија

Најнесреќен старт во топ 5 лигите: Талентот на Милан доби крампони во глава од свој соиграч и заврши во болница (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/UDAlmeria_Eng

Лука Ромеро направи трансфер од Лацио во Милан изминатиот летен преоден рок, но откако не успеа доволно да се наметне кај тренерот Стефано Пиоли, самиот процени дека е најдобро да направи нов трансфер во јануари.

Талентираниот Аргентинецот премина во Алмерија која грчевито се бори за опстанок во Ла Лига, а откако постигна два гола во мрежата на Атлетико Мадрид минатата недела, сега мораше да биде изваден во 45-та минута на мечот со Селта Виго.

Офанзивниот фудбалер на Алмерија ја претрпе најнесреќната повреда во топ 5 лигите, бидејќи беше буквално нокаутиран од свој соиграч кој немаше никаква намера да го направи тоа.

Талентот на Милан доби крампони во глава од соиграчот Марк Пубил и беше изнесен со носилки и фиксиран врат, па од теренот директно беше пренесен во болница на дополнителни прегледи.

Неговото место на теренот го зазема Лео Баптистао, а Алмерија на крајот загуби на гостувањето во Виго со резултат 1:0.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни