Поврзете се со нас

Европски првенства

Најмоќните потези на ЕП: Мајсторијата на Дончиќ е број еден, лудо забивање на Адетокумбо (ВИДЕО)

Објавено

на

Европското првенство во кошарка заврши со триумф на Шпанија која во финалето беше подобра и дојде до четвртиот медал на овие турнири.

Овој шампионат се одржуваше во четири земји (Германија, Италија, Грузија и Чешка), па публиката беше сведок на квалитетна кошарка, мајстории, но и изненадувања.

Доста моќни, атрактивни, магични потези донесе ЕП, а ФИБА направи избор на најдобрите десет во кои има место за Дончиќ, Гобер, Адетокумбо, Слукас… Уживајте во потезите на овие асови.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни