Поврзете се со нас

Германија

Најголемите мајстории: Петте супер-атрактивни голови од 26. рунда во Бундеслигата (ВИДЕО)

Објавено

на

По неколку месечна пауза се врати фудбалот во германската Бундеслига и тоа со коло во кое имаше реални резултати, односно екипите од самиот врв со исклучок на РБ Лајпциг остварија победи.

Оваа 26 рунда донесе и атрактивни голови, а од Бундеслигата ги одбраа петте најмајсторски. Во продолжение погледнете ја оваа Топ 5 листа.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни