Поврзете се со нас

Свет

Најголемиот фан на репрезентативецот: Навивачка на Веспрем се истетовира во чест на Манасков (ФОТО)

Објавено

на

Македонскиот репрезентативец, Дејан Манасков три години е дел од унгарскиот гигант Веспрем, период за кој стекна многу пријатели и фанови.

Една навивачка по име Беата Молнар дефинитивно е голем навивач, поддржувач на Манасков, па таа го истетовира на своето тело. Молнат го истетовирала логото на Веспрем со бројот на нашиот репрезентативец и неговиот потпис.

-Ова е првпат некој да го истетовира мојот број и потпис. Почит, -напиша левото крило на социјалните мрежи.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни