Најголема победа во кариерата: Чилеанец го разби Ѓоковиќ на Мастерсот во Рим (ВИДЕО)

Рафаел Надал вчера доби вистинска лекција од Хуберт Хуркач на Мастерсот во Рим, место пак на кое денеска Новак Ѓоковиќ исто доби тениска лекција и тоа од 32. рекет на светот, Алехандро Табило. Србинот важеше за апсолутен фаворит во оваа соочување без разлика на добрата форма на противникот, меѓутоа најдобриот тенисер беше надигран од Чилеанецот … Продолжи со читање Најголема победа во кариерата: Чилеанец го разби Ѓоковиќ на Мастерсот во Рим (ВИДЕО)