Поврзете се со нас

Свет

Најефикасен на теренот: Костески го предводеше Плзен до нова победа во Чешка

Објавено

на

foto:www.facebook.com/TalentPlzenOfficial

Никола Костески и неговиот Талент Плзен забележаа победа над Зубри од 35-30 во средбата од 8. коло во најсилниот чешки ракометен шампионат.

Гостите одиграа ефикасно во двете полувремиња, ритам кој домашните ракометари не можеа да го испратат и Плзен сосема заслужено ја продолжи победничката серија и со вкупно 15 бода се наоѓа на првото место на табелата.

Одново Костески беше вистински лидер, предводник, поточно со седум гола беше најдобар како кај победникот така и на теренот.

Во наредното коло Никола и соиграчите ќе бидат апсолутни фаворити во соочувањето со Маломерице.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни