Најдоброто од шампионот: ,,Made in Sloveniа” Евробаскет 2017 (Видео)

sloveniateam

Во неделата во Истанбул заврши Евробаскетот и тоа со триумф на селекцијата на Словенија која одигра еден феноменален, перфектен турнир и без ниту еден пораз дојде до златото и титулата. Погледнете го видеото со најдобрите потези на Словенците кои направија бум без ниту еден пораз.

Facebook Коментари