Поврзете се со нас

НБА

Најдоброто од последната шампионска сезона на легендарниот Џордан (ВИДЕО)

Објавено

на

Мајкл Џордан во својата НБА кариера освои шест прстени, титули и тоа сите во дресот на Чикаго Булс.

Тоа беа два периоди од 1991 до 1993 и од 1996 до 1998 година, а токму од таа негова последна шампионска сезона во „биковите“ од НБА ги одбраа најдобрите негови потези.

Уживајте во мајсториите на Ем-Џеј и тоа што тој го правеше во кампањата 1997-98 кога само ја потврди својата големина, статус на најдобриот играч на сите времиња.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни