Поврзете се со нас

НБА

Најдоброто од Ол-старот во Индијанаполис: Лилард погодуваше тројки од половина терен, атракцијата на Леброн е број еден (ВИДЕО)

Објавено

на

Со дуелот меѓу Истокот и Западот кој го добија првите со 211:186 заврши Ол-стар викендот во Индијанаполис.

Лилард како Џордан, Истокот ја доби битката на ѕвездите во Индијанаполис (ВИДЕО)

Играчите од источната конференција беа доминатни во натпреварот во кој беа поставени неколку рекорди.

Ваквите средби секогаш имаа што да понудат кога се во прашање потезите, па на листата на најдобрите десет моменти го имаме Џејмс со две забивања во негов стил, тука е освојувачот на МВП наградата Лилард со луди тројки од половина терен, го имаме и Јанг со мајсторијата во дуелот со Дурент…

Уживајте!!!

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни