Најдоброто од најдобриот: Најелегантните потези и поени на Ѓоковиќ на Вимблдон (Видео)

nole-bekhend-defanziven

Српскиот ас, Новак Ѓоковиќ дојде до уште една титула на Вимблдон и тоа откако во едно епско финале го победи Рожер Федерер во пет сета.

Ова за Ноле беше нов голем супер успех на големите турнири со што дојде чекор поблиску до Рафаел Надал и Рожер Федерер кога се во прашање титулите на грен слемовите. Ова се Ѓоковиќ беше 16 грен слем пехар, пехар до кој дојде со многу атрактивни поени, а овие се десетте најдобри.

Facebook Коментари