Поврзете се со нас

Германија

Најдоброто од бундеслигашката ѕвезда: Вернер во акција-голови, асистенции, вештини…(ВИДЕО)

Објавено

на

Тимо Вернер дефинитивно е еден од најдобрите напаѓачи во Бундеслигата и во Европа, напаѓач кој го посакуваат најголемите екипи на стариот континет и тоа со право со оглед на неговите фантастични партии во дресот на РБ Лапциг.

Само во актуелнава кампања во Германија тој зад своето име има 25 голови и 8 асистенции што секако е извонреден учинок особено ако се знае дека има само 24 години и допрва може да напредува, да дојде до својот зенит во кариерата.

Токму на тема Вернер луѓето кои се грижат за Јутјуб каналот на Бундеслигата склопија видео за него со најдобрите голови, асистенции, вештини… Уживајте!!!

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни