Поврзете се со нас

Македонија

Најдобриот египетски голман ќе брани за Еурофарм Пелистер (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Екипата на Еурофарм Пелистер го доведе првото засилување во новата календарска година, а тоа е репрезентативецот на Египет, Карим Хандави.

Битолчани се одлучија да се активираат на пазарот и да подобрат голманската позиција , па изборот падна врз 32-годишниот Хандави кој во Европа досега има брането во Бешикташ и романска Доброгеа Суд.

Карим во новата средина доаѓа како слободен ракометар, официјалното преставување во Пелистер ќе го има по завршувањето на Светското првенство.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни