Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Најдобра единаесетка: Кафу состави идеален тим од Ливерпул и Реал Мадрид

Објавено

на

Foto:instagram.com/cafu2

Осминафиналната рунда во Лигата на шампионите ни носи неколку занимливи битки, а една од нив е онаа на Ливерпул и Реал Мадрид, два големи великани на европскиот и светскиот фудбал.

„Црвените“ и „кралевите“ се имаат достапати соочено на оваа сцена, ама секој меч, двобој е посебна приказна. Средбите се закажани за 21 февруари и 15 март што значи има време до соочувањата, но легендарниот Кафу направи еден избор во кој им даде предност на Џордан Хендерсон и Тиаго Алкантара во однос на Лука Модриќ и Тони Крос.

-Хендерсон или Модриќ? Хендерсон. Тиаго или Крос? Тиаго, -рече Кафу кој потоа состави совршен тим од овие два тима и истиот би изгледал вака:

Куртоа, Александер-Арнолд, Милитао, Ван Дајк, Робертспн, Фабињо, Хендерсон, Тиаго, Салах, Бензема, Винисиус Жуниор.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни