Поврзете се со нас

Европски првенства

Најбизарен момент досега на ЕП: Патиката на Друкс откажа во клучен момент (Видео)

Објавено

на

Германската ракометна репрезентација има толку проблеми со коронавирусот на актуелното Европско првенство, што само добрата волја на ракометарите ја спречи реализацијата на идејата за повлекување на ова селекција среде првенство.

Германците и натаму се борат за место во самата завршница на престижниот турнир, а на списокот проблеми сега се надоврза и тој со квалитетот на опремата со која располага.

На таков заклучок наведува бизарниот инцидент кој го имаше Паул Друкс на дуелот со Шпанија.

Ракометарот на Фуксе Берлин заврши на паркетот откако му „откажа“ патиката на десната нога, а позитивно во оваа ситуација е што Друкс не заработи повреда.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни