Најбараниот фит модел летува кај нашиот јужен сосед: Ривера со последните фотографии изнудува воздишки кај фановите

Zulejka Rivera

Кариерата ја започна како Мис Универзум 2006 година, за да после благодарение на видеото во која се појави за песната „Деспасито“ стана планетарно популарна.Нејзиното име е Зулејка Ривера која поради нејзината љубов кон фитнесот, таа стана и една од најбараните фит модели која е постојано ангажирана за разни фотосесии и спортски реклами.

На социјалните мрежи Зулејка стана една од најследените шоубиз фаци со скоро два милиони следбеници, а видео-песната во која се појави е најследено на видео каналот YouTube со преку 5 милијарди прегледи.

Откако влезе во врска со познатиот мексиканскиот продуцент Герман Розете, одморот реши да го помине на Санторини каде постојано објавува фотографии на социјалните мрежи.

 

Santorini

A post shared by Zuleyka Rivera (@zuleykarivera) on

Paz ✌🏽

A post shared by Zuleyka Rivera (@zuleykarivera) on

πολύ αγάπη για σένα

A post shared by Zuleyka Rivera (@zuleykarivera) on

Last day in Santorini

A post shared by Zuleyka Rivera (@zuleykarivera) on

Facebook Коментари