Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Најавите се потврдија: Елмас во стартната постава со специјална улога, Милан со очекувани почетни 11 (Фото)

Објавено

на

Foto:twitter.com/sscnapoli

На еден час пред почетокот на вторите четвртфинални дуели во Лигата на шампионите, дојдоа официјалните постави за кои се одлучија тренерите, а вечерва во фокусот беше стартните 11 на Наполи.

Како што беше најавено, Елиф Елмас добива место во стартната постава на Спалети во отсуство на Осимен и Симеоне, со тоа што добива и специјална улога и се очекува да игра како „лажна деветка“.

Македонскиот репрезентативец е поставен во нападот на Наполи заедно со Квича Кварацхелија, а трет офанзивец ќе биде и Мексиканецот, Ирвинг Лозано. Останатите осум играчи се Мерет, Ди Лоренцо, Рахмани, Ким, Марио Руи, Ангиса, Лоботка и Зиелински.

На спротивната страна, Милан излегува со очекувани стартни 11, кои официјалниот профил на клубот ги најави како 11 лавови:

Мењон, Калабрија, Кјаер, Томори, Тео Ернандес, Бенасер, Тонали, Дијаз, Круниќ, Леао и Жиру.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни