Најава за нов спектакл: Мејведер се огласи по победничкиот кам-бек на МекГрегор (ФОТО)

konor

Конор МекГрегор има победнички кам-бек на голема сцена и тоа против Доналд Серон кого го среди за 40 секунди во октагонот.

Спектакуларно враќање на големата сцена: МекГрегор го спакува противникот за 40 секунди (Видео)

Оваа борба секако предизвика многу реакции, коментари, најави за тоа што може да се случи во иднина, а во групата на оние што се огласија беше и боксерската легенда Флојд Мејведер. Мејведер случајно или не се јави преку социјалните мрежи со постер како најава за битка со лудиот Ирец што би било реванш со оглед на тоа што Американецот победи во боксерскиот меч во 2017 година.

Потоа Флојд објави и постер за пресметка со Хабиб Нирмагомедов, па останува да видиме дали нешто од ова може навистина може да се реализира или само Американецот си поигрува со јавноста.

Facebook Коментари